077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול זוגי

עבור זוגות רבים טיפול זוגי הוא התחנה האחרונה לפני הגירושין. מדובר בזוגות שחוו אהבה גדולה, האמינו כי יהיו מאושרים יחד לעולם וגילו ברבות השנים כי האהבה אינה מספיקה בכדי לקיים זוגיות מאושרת. המרכיב החשוב השני ליצירת זוגיות מאושרת הוא תקשורת ובמהלך טיפול זוגי בני הזוג לומדים כיצד לשוב ולתקשר זה עם זה.

רבים מהזוגות המגיעים לקבלת טיפול זוגי מתלוננים כי בן הזוג אינו מקשיב להם יותר, לוקח אותם כמובן מאליו או מתעצבן מכל מילה שיוצאת להם מהפה, והם אינם מבינים כיצד האיש המתחשב עמו נשאו הפך לאדם זה. בכדי לשנות את המצב הקיים, טיפול זוגי מלמד את בני הזוג כיצד לראות מנקודת מבטו של האחר, להבין כיצד בן הזוג חושב ומפרש, וללמוד כיצד להעביר את המסר בצורה ברורה ומכובדת.

מסגרת של טיפול זוגי הינה מסגרת טיפולית לכל דבר ועניין. בטיפול הזוגי מונחות על השולחן כל הבעיות של בני הזוג כזוג ושל כל אחד מהם כאינדיבידואל, מערכות יחסים קודמות, ומערכות היחסים בין ההורים נבדקים אף הם בכדי למצוא דפוסים מושרשים שכדאי להמירם בדפוסים מועילים יותר, ובני הזוג לומדים יחדיו כיצד להתווכח ולצאת מויכוח מחוזקים, מלוכדים ועם פתרון במקום עם תחושות קשות ורגשות קשים כלפי בן הזוג.

מכיוון שמודל ההורות משפיע על הדרך שבה אנו תופסים מערכות יחסים, טיפול זוגי מסייע להורים לילדים ללמד אותם מודל זוגיות טוב, מכבד ואוהב באמצעות יישום הכלים הנלמדים בתהליך הטיפול הזוגי. כאשר ההורים מתקשרים בצורה טובה ומכבדת האווירה בבית רגועה יותר והסביבה הרגשית בה גדלים הילדים הינה חיובית ומפרה. טיפול זוגי מסייע להורים ללבן ביניהם גם את המחלוקות הנוגעות לאופן גידול הילדים, שמהוות בדרך כלל את אחד מאבני המחלוקת הרציניים ביותר בין בני זוג ומסייע להם להפוך ליחידה הורית מאוחדת.

אחד היתרונות הגדולים של טיפול זוגי הוא השחרור מדפוסים חוזרים. ברוב מערכות היחסים שלנו הזוגיות והחברתיות, נקודות החיכוך והריב הן אותן נקודות כל הזמן המגיעות בוריאציות שונות ומתפתחות בהתאם למצב הרוח של המעורבים ולסערת רגשותיהם. טיפול זוגי מלמד את בני הזוג שלא ליפול לאותה המערבולת פעם אחרי פעם אלא יורד לעין הסערה ופותר את הנושא בטיפול עמוק.

על אף הנטייה להגיע לקבלת טיפול זוגי רגע לפני פירוק הנישואין, טיפול זוגי לזוגות שטרם נשאו או נמצאים בתחילת דרכם יכול להוות פעולה שמטרתה יצירת בסיס זוגי חזק, הדוגל בתקשורת מלאה בין בני הזוג ומלמד אותם כיצד להתגבר על השוני ביניהם ועל חילוקי דעות שעשויים לנבוע ממנו בצורה אדפטיבית. זוגות שעברו טיפול זוגי בתחילת דרכם הם זוגות שהתגברו על החיכוכים, אשר מתרחשים בכל מערכת יחסים, בצורה טובה ויצאו מהם מחוזקים. זוגות אלו נוטים פחות להפרד ולהתגרש ויודעים כיצד לשמור על גחלת האהבה וההערכה ההדדית ביניהם.

טיפול זוגי הנעשה על ידי מטפל מוסמך מועיל לכל אחד מן המשתתפים בו כאינדיבידואל, לזוגיות של שני המטופלים ולתא המשפחתי הכולל שלהם. מטיפול זוגי יוצאים עם ארגז כלים להתמודדות עם קונפליקטים המסייע לא רק עם בני הזוג אלא גם עם עמיתים מהעבודה, חברים וכדומה, והכי חשוב – עם אמונה מחודשת באהבה ובזוגיות.


טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il