077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול זוגי

בעיות ומשברים פוקדים כמעט כל זוג, וגם אם הבטחנו לעצמנו בתחילת היחסים שלנו זה לא יקרה ונדמה לנו שעשינו הכול – הם צפויים להופיע. זה חלק מהחיים בכלל, ומברית הזוגיות בפרט. אין זה אומר שכאשר בעיות עולות צריך לפרק את החבילה, אפשר וכדאי להתמודד בהצלחה עם משברים, לשקם את מערכת היחסים ולהעצים את הזוגיות.

מריבות חוזרות ונשנות, העדר תקשורת, שגרה מעיקה, שתיקות ארוכות, ביקורתיות יתר, אובדן האינטימיות, קשיים בהורות ובטיפוח הילדים, שינה בחדרים שונים, חוסר פרגון, קריסה לנוכח הנטל היומיומי, בעיות כלכליות, תקופות של ברוגז – אלו הם רק חלק מהבעיות שטיפול זוגי דיסקרטי יכול לפתור.


טיפול זוגי הוא התחייבות שלכם לדרך משותפת אשר תוביל לפתיחות ושיפור משמעותי במערכת היחסים ובתקשורת ביניכם. המורכבות של חיי נישואין יוצרת מצבים בהם אנו מתקשים לפתור חילוקי דעות ומגיעים למבוי סתום. אנו פועלים על פי דפוסים ואופני התנהגות שאינם חיוביים לקשר אך מתקבעים במהלך השנים. בשל מחשבות הנובעות מתסכול ומתח, אנו לעיתים, מאבדים את היכולת לתקשר ברמה הנקייה והבסיסית ביותר עם האיש או האישה עמם אנו חולקים את חיינו, במקרים אלו טיפול זוגי הוא הדרך להציל ולתקן את הקשר. 

לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות   או לקביעת פגישה, התקשרו:
   077-4006006 

המתכון לאושר כולל זוגיות טובה, אהבה ומשפחה מאושרת. בכדי להגיע לאושר יש צורך במאמץ משותף וטיפוח מתמיד מצד שניכם, משימה שקל להתחמק ממנה בשגרת היום העמוסה. יעוץ זוגי מסייע לזוגות ולמשפחות למצוא את הדרך המובילה לתא משפחתי בריא, לתקשורת טובה המעניקה למשתתפים בה חוויות חיוביות של סיפוק ואושר, על ידי הפיכת נושא התקשרות בין בני הבית לראשון במעלה, ומתן יעוץ זוגי ומשפחתי לפתירת הקונפליקטים בין המעורבים.

טיפול זוגי מעניק לכם את הסביבה הניטראלית בה ניתן יכולים להעלות את הנושאים המעיקים עליכם ולזכות בתמיכה ובכלים המותאמים להם במסגרת יעוץ זוגי להתמודדות עם המשברים ועם הנקודות שקשה לנו להשלים איתן. כיוון שאין מערכת יחסים נטולת ריבים, טיפול זוגי מעניק למשתתפים בו את היכולת להתמודד בדרך שונה מזו שהורגלו לה עם המצבים הלא נעימים. יעוץ זוגי יאפשר לכם להחליף דפוסי התנהגות שאינם תורמים לקשר וחוסמים את התקשורת בדפוסים הבאים לקראת בן הזוג, מבינים את נקודת מבטו ומקבלים את דעתו. פעמים רבות יעוץ זוגי מחזיר  את האמפתיה אל השותף לחיים ומלמד כיצד לתקשר טוב יותר לא רק כזוג, אלא גם כיחידה משפחתית כוללת.

זוגות רבים צריכים טיפול זוגי מכיוון שכל אדם מביא עימו לקשר מטען הכולל את האמונות שלו לגבי זוגיות, תפיסות חברתיות שונות ודפוסי התנהגות שמלווים אותנו בשל החינוך אותו ספגנו בבית ומודל הזוגיות שראינו אצל הורינו. דפוסים אלו שונים מאדם לאדם והם הסיבה לכך שזוגות מתקשים להבין כיצד בן זוגם יכול לראות דברים באור אחר. טיפול זוגי מלמד את בני הזוג כי חילוקי דעות הם דבר לגיטימי אך יש לנהל אותו ולא לתת לויכוח לנהל את הזוג. יעוץ זוגי חושף בפני הזוג את הדרכים להדברות שתביא להבנה של  של האחר ומכאן לשינוי, במקום התלהטות רוחות שתביא פעמים רבות להחמרת המצב.

כמטפלים המעניקים שירותי טיפול זוגי אנחנו שומעים לא פעם מבני הזוג את הביטויים "אנחנו תמיד רבים על אותו הדבר". הדבר נובע מהדפוסים הלא בריאים שקשה להפטר מהם מבלי לקחת צעד אחורה ולנתח את הסיטואציה באובייקטיביות, כפי שקורה במסגרת טיפול זוגי. משפטים מסוג זה  הם משפטי אזהרה המזהירים את בני הזוג והשומע כי הקשר עומד על סיפה של אדישות או ייאוש. בנקודה זו על בני הזוג להתעורר ולהחליט כי אכפת להם וברצונם לשקם את מערכת היחסים ולהתחייב לפיכך להשתתפות אמיתית ופתוחה בתהליך טיפול זוגי ולקחת אחריות על הקשר ועל ההתנהגות שלהם בו.  

עוד על טיפול זוגי....

המתכון לזוגיות טובה הוא אחד המתכונים הרגישים והמסובכים ביותר. על אף שידוע כי תקשורת היא הבסיס לחיי זוגיות משגשגים ולמשפחה מאושרת ומלוכדת, הקושי בהשגת תקשורת גלויה וכנה רב ומצריך לא פעם את התערבות חיצונית בדמות טיפול זוגי. 

בתחילת הקשר אנו רואים בעיקר את היתרונות של בן הזוג ומתעלמים מהחסרונות הקטנים שלו, אך ככל שהזמן עובר, אופני התגובה השונים, הרצונות שאינם חופפים והצרכים של כל אחד מבני הזוג הופכים למשמעותיים יותר במערכת היחסים ועל כן מביאים לחיכוכים. יעוץ זוגי מלמד את בני הזוג כי זוגיות טובה קוצרים לאחר השקעה ביצירת תקשורת פתוחה ובמאמץ לקבלת והבנת האחר. יעוץ זוגי מסייע לבני הזוג להחזיר את הקרבה ביניהם ולמצוא את הגשרים, המקומות שבהם הם מוכנים להיות גמישים יותר ואת הנכונות לקבל את האחר כפי שהוא.

היתרון של טיפול זוגי הוא קיומו באווירה ניטראלית ובעלת הכוונה מקצועית המאפשרת להעלות על פני השטח את הבעיות הקשות ביותר, אלו שלא מדברים עליהם בדרך כלל, אך גם לארוז אותם ולא להשאיר אותם כפצע פתוח, בזכות ההתבססות של יעוץ זוגי על עקרונות מתוך הטיפול הפסיכולוגי. 

במצב שבו נעשית חשיפה גדולה וביקורת שיכולות  לגרום לבן הזוג להרגיש נפגע, כיוון שלא ידע שכך האחר חש, טיפול זוגי המבוצע על ידי מטפל מוסמך מספק את היכולת לשלוט בסיטואציה ולמנוע מבני הזוג לחזור לעמדת התבצרות, האשמה הדדית וכעס ולתעל את התחושות לשם הגעה לפתרונות אמת. יעוץ זוגי ילמד אתכם כיצד לנהל קונפליקט בדרך יעילה, ולקיים שיח שבמסגרתו ניתן להגיע להבנות ולהסכמה. במסגרת טיפול זוגי תלמדו לזהות את הנקודות המהוות את סלע המחלוקת שוב ושוב וכיצד ניתן להתמודד איתן בדרך חדשה.

 יעוץ זוגי יכול  לספק  חבל ההצלה המסייע  לכם לצאת ממערבולת הרגשות, הדפוסים וההאשמות ההדדיות שבה שקענו במהלך התקופה שקדמה לטיפול הזוגי, להתעלות מעל הבעיות ולהתחיל פרק חדש בחיי הזוגיות  אתם מצויידים במיטב הכלים שמציע טיפול זוגי לחיי זוגיות ומשפחה טובים יותר.

 

אתם לא לבד

לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006

טיפול זוגי - איך להגיע
מאמרים על טיפול זוגי
 טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il