077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

גישור גירושין

גישור בגירושין 


במהלך חיי הנישואין, ישנם עליות, שמחה, שיתוף ויצירה, ובמקרים אחרים מורדות - עימותים, כעס וריחוק. יש מקרים בהם אנו מצליחים להתגבר על התקופות הקשות ולהמשיך את הנישואין, אך בחלק מהמקרים אין לבני הזוג מנוס והם מחליטים לפרק את הנישואין ולהיפרד. תהליך של גירושין דומה לרעידת אדמה. דווקא בן הזוג שהאמנו בו, סמכנו עליו, ונעזרנו בו הופך להיות המתנגד - היריב. דווקא בעת שבה אנו צריכים לקבל החלטות חשובות מאוד, ארגוניות ומשפטיות כאחד, שתשפענה על ילדינו ועלינו לכל החיים - אנו עלולים להימצא במערבולת רגשות של כעס, עצב, השפלה, כאב ואכזבה - ומערבולת רגשות זו תשבש את המחשבה הישרה. מאחר ואנו עלולים להיות פגיעים מאוד קשה לנו לבחור, לשלוט על המהלכים ולכוונם כהלכה.

מהן הדרכים העומדות בפני בני הזוג שהחליטו להיפרד?


1 - בני הזוג יכולים לנסות להידבר ביניהם ולהגיע להסכם ראוי עבור כל אחד מהם ועבור הילדים. הלוואי. הניסיון מלמד שבזמנים כאלה של לחץ ומצוקה קשה לשניים, בכוחות עצמם, למצוא בסיס משותף לדיאלוג. מה גם שלעתים חסר ידע מקצועי, של זכויות וחובות ואפשרויות - המזומנות לבני הזוג.
2 - בני הזוג יכולים לפנות לעימות משפטי על מנת שבית משפט יכריע במחלוקות המתגלעות. הניסיון מראה שמחירו של נתיב זה הינו גבוה, הן במונחים של ממון והן במונחים רגשיים של מתח וכאב, שמשאירים את רישומיהם לשנים - במיוחד כאשר ילדים מעורבים בתהליך הגירושים.
3 - בני הזוג יכולים לבחור במסלול הידברות, בהכוונתו של בעל מקצוע, שיציב את תהליך הגירושים על נתיב ענייני ותכליתי, במאמץ להפחית את העימותים ככל האפשר.

בחינה של שלוש האפשרויות הללו מביאה למסקנה שהדרך השלישית, היא דרך של גישור גירושין - עדיפה.

גישור גירושין הוא תהליך שמטרתו להגיע להסכם גירושין. בני הזוג שמשתתפים בגישור גירושין מגיעים אליו בהסכמה הדדית, מרצון. המגשר הוא אדם שהוכשר מקצועית לעניין, הוא צד שלישי - ניטראלי, שתפקידו לסייע לשני בני הזוג, ביחד, להגיע לפתרון מוסכם על שניהם. ההסכם שהושג לאחר תהליך גישור גירושין מקבל תוקף משפטי לאחר שאושר ע"י שופט בית המשפט לענייני משפחה. במידה והליך הגישור לא עולה יפה יכולים בני הזוג לפנות למערכת המשפטית.

 

 077-4006006 לקבלת פרטים נוספים,  להתייעצות  או לקביעת פגישההתקשרו: 

מדוע לבחור בגישור?

גישור גירושין מסייע להשגת שיתוף פעולה בין בני הזוג ומאפשר יכולות של תקשורת ופתרון בעיות שלא מוצו כהלכה בעת החיים המשותפים. יכולות מחודשות אלה עשויות לעמוד לרשות בני הזוג גם לאחר הגירושין. בני הזוג הם אלה שמקבלים את ההחלטות עבור עצמם במהלך גישור גירושין ולפיכך, שני הצדדים, גם הבעל וגם האשה, אמורים להיות מרוצים מהתוצאות. בדרך כלל, בני הזוג נוטים לקיים את ההסכם שהושג באמצעות גישור גירושין, מאחר שהם מרגישים מחויבים להסדר שהסכימו עליו - לעומת הסדר שנכפה על ידי השופט. עלויות גישור גירושין נמוכות בהרבה מעלויות של עימות משפטי - כך נשאר לבני הזוג כסף פנוי לצורכי המשפחה ובנוסף הפרטים על חייהם של בני הזוג נותרים חסויים. בתהליך גישור גירושין רמת העימות בין בני הזוג יורדת, בהשוואה להליך משפטי. דבר זה משפיע לטובה גם על הילדים. לבני הזוג קל להבין את תהליך הגישור, יש להם שליטה על קצבו והם יכולים לתרום ולהשפיע על מהלכו. תהליך הגישור יעיל ותכליתי ועל כן הוא חוסך זמן. הנסיון מלמד שזוגות, שעברו תהליך גישור גירושין בהצלחה, פתחו הערכה עצמית גבוהה וכבוד עצמי. הם מאמינים ביכולתם לפתור בעיות וקשיים.

תהליך הגישור לשם גירושין


כאשר נפלה ההחלטה להיפרד על בני הזוג להחליט גם שברצונם לעבור תהליך גישור גירושין. פניה למגשר, טלפונית או אחרת, תתחיל את תהליך הגישור, בהנחיית המגשר, אשר ילווה אתכם בתהליך בכל שלביו, עד אשר בסיומו ינוסח הסכם גירושים - שעליו יחתמו בני הזוג. לאחר שההסכם ייחתם על ידי שופט בית המשפט לענייני משפחה - פונים בני הזוג עם ההסכם החתום לבית הדין הרבני לשם קבלת הגט.

שלבי תהליך הגישור


א. הפניה או פניה לגישור גירושין
ב. קבלת מידע מהמגשר וקביעת כללי היסוד של תהליך גישור גירושין
ג. הסכמה על תחומי הדיון (הסדרי ראיה, רכוש, מגורים וכדומה)
ד. איסוף מידע רלבנטי (נתונים כספים, הוצאות כדומה)
ה. הבהרת האינטרסים של בני הזוג והעלאת אפשרויות שונות לפתרונות
ו. משא ומתן בין בני הזוג וקבלת החלטות
ז. כתיבת הסכם גירושים וישומו
ח. פניה לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לתת להסכם שנחתם ע"י שני בני הזוג תוקף משפטי חוקי

 077-4006006 לקבלת פרטים נוספים,  להתייעצות  או לקביעת פגישההתקשרו: טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il