077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול פסיכולוגי לילד ולמתבגר

גיל הילדות והנעורים הוא סוער ומבלבל, זהו הגיל בו מתרחשים שינויים רבים. בגילאים אלו הילדים עוברים בין שלבי גדילה והתפתחות שונים, מפתחים יכולות וכישורים חברתיים ומתחוללים בנפשם ובגופם שינויים רבים בתקופה קצרה יחסית. תהליכים אלו אינם חסינים מפני שיבוש, ובכל שלב בגדילה יתכנו בעיות או ליקויים בעלי ביטוי נפשי והתנהגותי

הורים נתקלים בקשיים של ילדיהם כעניין שבשיגרה. ישנם פעמים בהם לא מצליחים
להתגבר על הקושי או המצוקה במסגרת המשפחה וישנם מקרים שלא.
מרכז אתרוג מציע במקרים אלו ליווי ויעוץ. צוות המטפלים במרכז אתרוג בעלי ידע רב בטיפול פסיכולוגי בילדים ונוער. לטיפול פסיכולוגי מתקבלים ילדים בגיל גן,  בגיל בית ספר ומתבגרים. המרכז מציע סיוע לקשת נרחבת של בעיות ובינהן: קשיים רגשיים, בעיות התנהגות, מצוקה בתחום החברתי ועוד.

  לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות  או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006

הסיבה לכך שישנם ילדים ובני נוער הזקוקים לקבלת טיפול פסיכולוגי לילד ולמתבגר היא שבני נוער וילדים רגישים יותר לפיתוח הפרעות התנהגותיות ופסיכולוגיות מאשר מבוגרים כתוצאה ממצבי לחץ, קשיים חברתיים או נטייה מולדת. גיל הילדות והנעורים הם הגיל בו מתרחשים שינויים רבים. בגילאים אלו הילדים עוברים בין שלבי גדילה והתפתחות שונים, מפתחים יכולות וכישורים חברתיים ומתחוללים בנפשם ובגופם שינויים רבים. תהליכים אלו אינם חסינים מפני שיבוש, ובכל שלב בגדילה יתכנו בעיות או ליקויים בעלי ביטוי נפשי והתנהגותי.

בגילאי הילדות וההתבגרות ההשפעה הסביבתית חזקה יותר, ומכיוון שמרבית ההפרעות המטופלות במסגרת טיפול פסיכולוגי לגילאים אלו נובעות משילוב בין תורשה וסביבה, ייתכן כי אז הן עשויות להתפרץ ולהביא לשינויים דוגמת תחושה שאופיו של הילד השתנה, בילבולף חרדה ודיכאון, קשיים חברתיים, בעיות התנהגות ועוד.

קושי להביא את הילד/נער לטיפול


אחת הבעיות הנפוצות הקשורות לטיפול פסיכולוגי לילד ולמתבגר היא חוסר נכונות מצד הילד להגיע לטיפול ולשתף עמו פעולה. כתוצאה מכך, פסיכולוג ילדים הוא איש מקצוע עם מיומנויות של בניית קשר ראשוני ויצירת יחסי אמון, בדרך כלל אדם בעל אורך רוח המשתמש בטכניקות טיפוליות על מנת להשיג את  שיתוף הפעולה מצד הילד או הנער.

לאחר המפגש עם ההורים והקושי ישנם מספר אפשרויות התערבות: יעוץ חד פעמי להורים, הדרכת הורים הכוללת מספר מפגשים, טיפול פסיכולוגי ממוקד עם הילד או המתבגר,  קשר ארוך יותר עם הילד והמשפחה סביב בעיות עמוקות. אנו רואים בהורים שותפים לדרך העבודה במסגרת טיפול פסיכולוגי בילד ובמתבגר. ישנם מקרים בהם אנו מסייעים להורים לבצע שינוי בגישתם לבעיה או לשנות את הסביבה הביתית שהיתה נהוגה עד כה בכדי לחזק את הצלחת הטיפול. לעיתים ההתערבות כוללת יעוץ והדרכה לצוות במסגרת החינוכית.

השיטה של טיפול פסיכולוגי לילד ולמתבגר משלבת גישות פסיכודינאמיות עם גישות התנהגותיות, ממוקדות פתרון. בטיפול פסיכודינאמי נעשה שימוש בצעצועים, יצירה, משחק ועוד בהתאם לשלב ההתפתחותי ואופיו של הילד או המתבגר לצד שיחה. שילוב זה מסייע לילד או לנער לחשוף את רגשותיו ולעבד אותם, לשנות דפוסי חשיבה שליליים וחסרי ביסוס וכן לחשוף את המקור לביטויים ההתנהגותיים והרגשיים אותם הוא מביע. לאחר שהרגשות והדפוסים נחשפים נעשה שימוש בגישות התנהגותיות המתמקדות ביצירת שינוי על ידי תרגול טכניקות להתמודדות, אותן צריך הילד או הנער לתרגל במסגרת הטיפול ומחוצה לו.  מבסגרת הטיפול ההורים הופכים לשותפים ללביצוע התרגילים לשינוי ההתנהגות והמנעות מתגובות המשמרות את המצב הקיים או גורמות לרגרסיה אליו.

 
    לקבלת פרטים נוספים, להתייעצות  או לקביעת פגישה, התקשרו: 077-4006006

  טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il