077-4006006
דף הבית אודות מאמרים שאלות ותשובות המלצות צור קשר
אתרוג טיפול בפרט
אתרוג - זוגיות ומשפחה
אתרוג מסגרות חינוכיות

טיפול פסיכולוגי

במהלך חיינו אנו נתקלים בקשיים שונים. כל קושי משול לסלע שביכולתנו לעקוף, להזיז מדרכנו בסיועם של אחרים או לשבור אותו לחתיכות כך שלא יפריע עוד למעבר התקין. את רוב הסלעים בחיינו אנו מזיזים מהדרך בסיועם של האנשים הקרובים לנו עמם ניתן להתייעץ ומהם ניתן לבקש עזרה, אך לא תמיד זה אפשרי או מספיק. במצב זה יש צורך לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי שמעניק את הכלים לשבירת הסלעים החוסמים את התקדמותנו, ומאפשר לנו להמשיך בחיינו באופן תקין.

מטרת הטיפול הפסיכולוגי היא להחזיר למטופל את השליטה בחייו בתחומים בהם הוא חש כי אבד אותה. תחומים אלו כוללים בדרך כלל טיפול פסיכולוגי בחרדות ובפוביות, בהן האדם מרגיש חשוף לסכנות וחש קושי להתמודד איתן, טיפול בטראומות ובהפרעות מצב רוח כגון דכאון, המשתלטות על סדר היום התקין של האדם ומונעות ממנו לפעול בצורה אדפטיבית, וכן טיפול בהפרעות שמקשות על האדם להשתלב בחברה בשל מחשבות או מעשים שאינם מקובלים.

במסגרת טיפול פסיכולוגי, המטופל לומד כיצד להשתלט מחדש על חייו, לגלות את המקור לבעיה ולמצוא את הפתרונות המתאימים לו. במהלך הטיפול המטפל והמטופל יוצאים יחד למסע אל נפשו של המטופל ובוחנים את הצמתים המרכזיים שהובילו להתפתחות הבעיה והתעצמותה. טיפול פסיכולוגי הוא טיפול שבו נחשפים רבדים לא מודעים של האדם והוא מגיע בזכותו לתובנות על עצמו ועל האחרים המשמעותיים בחייו. חשוב לציין כי טיפול פסיכולוגי הוא טיפול שמצריך אמון הדדי, ועל כן כל הנאמר בו נשאר חסוי.

טיפול פסיכולוגי יכול לסייע לאנשים בכל גיל, מין, מצב משפחתי או סטטוס. מכיוון שאין איש מושלם ומשום שחיינו רצופים בהחלטות שצריך לקבל ובקונפליקטים עם עצמנו ועם אחרים, אין אדם שאינו יכול להסתייע בטיפול פסיכולוגי ולגלות באמצעותו תובנות. עם זאת, טיפול פסיכולוגי לילדים שונה בדרך כלל מהדרך שבה מתנהל טיפול למבוגר. במהלך טיפול לילדים נעשה בדרך כלל שימוש בחפצים עליהם יכול הילד להשליך את רגשותיו ומחשבותיו והטיפול נעשה תוך כדי משחק.

גם טיפול פסיכולוגי לבני נוער, שהפך נפוץ בשנים האחרונות, הוא טיפול שונה במקצת מטיפול בבוגרים. במסגרת טיפול בבני נוער המוקד הוא בדרך כלל הבנת וקבלת השינויים החלים בגוף ובנפש, למידת דרכי התמודדות אדפטיביים ויעילים ויצירת תחושת שייכות ו"נורמליות".

המתכונת בה נערך כיום הטיפול השתנתה מימי הפסיכואנליזה וכיום המגמה היא של טיפול פסיכולוגי תחום בזמן, המתמקד יותר בהווה ובבעיה שאינו חופר בתקופת הילדות ולא שם את עיקר הדגש על הלא מודע והתת מודע. בטיפול פסיכולוגי מודרני המטפל מראה מעורבות, שואל שאלות ומכוון את הפגישות הטיפוליות ותוך כדי מעניק למטופל את הכלים להבנת הסיטואציה, את המקום למתן פרשנות מצידו ואת היכולת להתגבר על בעיות. הסטיגמה שאפפה את הטיפול הפסיכולוגי במשך שנים נמוגה והתחלפה בהבנה כי גם המנגנון המתוחכם ביותר בגופנו – המוח, זקוק מדי פעם לטיפול.


טיפול זוגי , טיפול פסיכולוגי , זוגיות במשבר , יעוץ פסיכולוגי , טיפול משפחתי , אבחון פסיכולוגי , טיפול ילדים , גירושין , הורים, הורות , פורום הורים , טיפול זוגי, טיפול פסיכולוגי ,
פסיכולוג ילדים, גישור גירושין , קלינאית תקשורת , ריפוי בעיסוק , משפחה , הורים ילדים , גירושים , יעוץ זוגי , פסיכולוגיה ילדים | קורס ניהול גן | המלצה לגננת |
הדרכת גננות |  הדרכה לגננת | פסיכולוג חדרה | פסיכולוגית חדרה | פסיכולגוית ילדים חדרה | Психотерапия на русском - פסיכותרפיה ברוסית
טלפקס: 6 600 400 - 077
פותח על ידי אפריקום מערכות דף ראשי | אודות | מפת אתר | יצירת קשר עיצוב : סטודיו Symbols

כל הזכויות שמורות לאתרוג - המרכז לקידום סביבה רגשית בריאה www.etrrog.co.il